تقویم و مناسبت ها
ساعت
اخبار > درجاهايي كه ضوابط و قوانين انعطاف دارد به نفع بخش توليد و اشتغال استفاده كنيم


  چاپ        ارسال به دوست

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري قم:

درجاهايي كه ضوابط و قوانين انعطاف دارد به نفع بخش توليد و اشتغال استفاده كنيم

جلسه بررسي مشكلات اعطاي تسهيلات اشتغال روستايي با حضور مديران بانك عامل، مديران دستگاههاي اجرايي استان و تعدادي از كارآفرينان روستايي برگزار شد.

در اين جلسه محسن بهشتی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم طي سخناني گفت: ظرفيتي براي كشور فراهم شده كه براساس تفاهم نامه معاونت توسعه روستايي و مناطق محروم رياست جمهوري و بنياد علوي تسهيلات كم بهره به كارآفرينان روستايي براي ايجاد اشتغال در روستاها پرداخت شود كه بايد از اين فرصت نهايت بهره را براي پيشرفت و توسعه روستاهاي استان ببريم.

وي افزود: عليرغم جايگاه مناسب استان قم در بين 5 استان اول كشور در توسعه زيرساختهاي عمران روستايي ، متاسفانه رتبه استان در استفاده از تسهيلات اشتغال روستايي در سال گذشته رتبه مناسبي نيست و بايد اين مهم آسيب شناسي و مشكلات فراروي آن برطرف شود.

وی خاطرنشان کرد: در بسياري از موارد رتبه استان در كشور تك رقمي و جزو رتبه هاي بالاست اما در پرداخت تسهيلات اشتغال روستايي رتبه خوبي نداريم كه لازم است مديران بانك عامل اين عقب ماندگي را در سال جاري جبران نمايند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار با تاكيد بر جديت بيشتر براي رفع اشكالات در دستگاههاي اجرايي و بانك عامل اظهار داشت: در جاهايي كه ضوابط و قوانين انعطاف دارد بايد به نفع بخش توليد و اشتغال استفاده كنيم تا مشكل اشتغال و بيكاري در استان كاهش يابد كه اگر در اين شرايط تحريمي كشورهاي سلطه گر بخواهيم بوروكراسي پيچيده اداري را پيش پاي سرمايه گذاران در اين بخش بگذاريم دچار خود تحريمي نيز خواهيم شد.

وي به هماهنگي و ارائه پاسخ واحد به متقاضيان تاكيد كرد و بيان داشت: تفاوت و تناقض در پاسخها و اظهارنظرها مردم را سردرگم ميكند.

مهندس بهشتي در پايان سخنان خود خطاب به متقاضيان تسهيلات گفت: اخذ وثيقه جزو خطوط قرمز بانكهاست و تسهيلات بايد به بانك بازپرداخت شود تا نفرات بعدي هم بتوانند از اين تسهيلات استفاده كنند.

در اين جلسه طرحهاي ابلاغيه دار به عنوان اولويت نخست و طرح هايي كه پيشرفت فيزيكي و اشتغال بيشتري دارند به عنوان اولويت دوم براي دريافت تسهيلات انتخاب شدند.

 

 


٠٩:٢٠ - 1398/08/12    /    شماره : ٢٠٠٦٢    /    تعداد نمایش : ٧١دفتر معاونت عمرانی

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به استانداری قم میباشد