تقویم و مناسبت ها
ساعت
اخبار > طرح اقدام ملي مسكن بايد با هماهنگي و همدلي كليه متوليان در زمان پيش بيني شده انجام شود


  چاپ        ارسال به دوست

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري قم:

طرح اقدام ملي مسكن بايد با هماهنگي و همدلي كليه متوليان در زمان پيش بيني شده انجام شود

جلسه شوراي تأمين مسكن استان با حضور مديران كل دستگاههاي اجرايي مرتبط و به رياست معاون هماهنگي امور عمراني استانداري قم برگزار شد.

در اين جلسه مهندس محسن بهشتي طي سخناني با اشاره به ثبت نام 4 هزار و 399 نفر از شهروندان در استان قم در كمتر از يك ساعت اظهار داشت: پس از اين ثبت نام اوليه، استعلامات لازم توسط وزارت راه و شهرسازي انجام و اسامي واجدين شرايط اعلام خواهد شد.

وي افزود: بازار مسكن استان در اين رده قيمتي مطالبات زيادي دارد و انتظار اين است چنانچه وزارت راه و شهرسازي با تخصيص زمين دولتي ، سهميه استان را افزايش دهد ، ظرفيت ساخت مسكن در قم بر اساس نياز متقاضيان افزايش يابد.

معاون استاندار قم تأكيد كرد: طرح اقدام ملي مسكن بايد با هماهنگي و همدلي كليه متوليان در زمان پيش‌بيني شده انجام شود و تجارب مثبت مسكن مهر در اين طرح اجرا و نقاط منفي جلوگيري شود.

وي يادآورد شد: لازم است در اين طرح تأمين زيرساختها با نگاه اقتصاد مقاومتي و استفاده از تكنولوژيهاي مدرن روز طراحي و انجام شود و براي پيشبرد بهتر كارها، كميته تأمين زيرساختها از هم اكنون با محوريت مديركل راه و شهرسازي استان و عضويت مديران عامل چهار شركت زيرساختي آب، برق، گاز و مخابرات تشكيل و موانع و مشكلات فراروي اين طرح را هموار نمايند.

مهندس بهشتي اجراي خطوط اصلي شبكه هاي زيرساخت را بعهده ادارات مربوطه و شبكه هاي فرعي را به عهدة مالكين اعلام كرد و گفت: شركتهاي مربوطه هماهنگي لازم را با وزارتخانه‌هاي خود در خصوص ايجاد وحدت رويه براي انجام زيرساختها  با وزارت راه و شهرسازي بعمل آورند.

در اين جلسه مديركل راه و شهرسازي اعلام كرد: 23 هكتار از اراضي ملي براي احداث واحدهاي طرح اقدام ملي آماده سازي شده و به مرور اراضي ديگر آماده سازي و واگذار خواهد شد.

وي افزود: اجراي اين طرح به بنياد مسكن استانها واگذار شده و پيمانكاران داراي صلاحيت هم وارد اجراي طرح خواهند شد و بخشي هم در اختيار خيرين مسكن ساز قرار خواهد گرفت.  


١٣:٤٣ - 1398/08/22    /    شماره : ٢٠١٣٨    /    تعداد نمایش : ٨٩دفتر معاونت عمرانی

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به استانداری قم میباشد